BOYA BİNDERLERİ (PVA):

ARAKRİL DC – 505 H (Kopolimer Dış cephe binderi ) :

 Vinil Akrilik Emülsiyon %50
Özellikleri : Harici boyalar için geliştirilmiş bir binderdir. Mükemmel pigment bağlama özelliği ve iyi film yapma karakteristikleri gösteren ARAKRİL DC-505 H , dış cephe boyaları için ideal bir binderdir. ARAKRIL DC-505 H'ın en önemli özelliği,suya karşı dayanıklılığı mükemmel ve yıkanabilme özelliğinin çok üstün olmasıdır.ARAKRIL DC-505 H ın tanecik yapısının çok küçük oluşu, kullanım sırasında yüksek yapışma, şeffaflık, düzgün ve pürüzsüz satıhların elde edilebilmesi açısından çok büyük avantajlar sağlar.

ARAKRİL ADC – 500( Dış cephe boyaları ve mineral sıva için binder ):

 Stiren-Akrilik Esaslı kopolimer emülsiyon %50
Özellikler : Yapı bakımından suya karşı son derece dayanıklı olup,dış cephe boyamalarında bağlayıcı olarak mükemmel sonuç verir ve hava koşullarından etkilenmez.Dış cephede kullanılan mineral sıvada bağlayıcı özelliğe sahiptir. Rutubete,ısıya,suya ve soğuğa karşı dayanıklıdır. Kalevi ortamlara karşı dayanıklıdır. ARAKRIL ADC-500, filminin parlak olaması nedeniyle üstün bir renk verimi sağlar.

ARAKRİL STA 565 ( Esnek, Hidrolik ve iki bileşenli harçlar için):

 Stiren-Akrilik Esaslı kopolimer emülsiyon %50
Özellikler :Kiremitlerde kullanılan esnek, hidrolik kireçli harçlar, su geçirmez iki bileşenli yapıştırıcı harçlar ve çimento içeren esnek yalıtım tabakaları için tasarlanmıştır. Özel olarak, çatlaklar ve esnek tabakalar üzerinde, düz çatılar için köprü oluşumunda kullanılabilir.

ARAKRİL AK - 501( Dış cephe boyaları ve mineral sıva için binder):

Plastifiyensiz akrilik kopolimer emülsiyon % 45

ARAKRİL VAT 711( Seramik yapıştırıcılarına katılmak için düzenlenmiş çok amaçlı bağlayıcı) :

Akrilik kopolimer emülsiyon % 50

Üretici Firma : Argon Kimya A.Ş.
 


 
 
Yapım : R.Tasarım